^Nahoru

telefonní spojení:
(omlouvání dětí)

ředitelka MŠ:
(neslouží k omlouvání dětí)

Akce MŠ

březen 2024

usti logo 150x75

Velikonoce

Ahoj děti!
     Příroda se po zimě probouzí a je to vidět čím dál tím víc. V korunách stromů začínají krásně zpívat ptáčci. Můžete se zaposlouchat do jejich písniček. Poznáte některého z nich? Na zemi se začíná zelenat travička a v ní se objevují první jarní kytičky. Mají různé barvy. Až půjdete s maminkou na procházku, vyzkoušejte si, jestli je všechny poznáte. Maminka vám určitě pomůže, kytičky správně pojmenovat.
S příchodem jara se slaví jeden krásný svátek. Jsou to „Velikonoce“. Co jsou Velikonoce, proč se vlastně slaví a jaké symboly k Velikonocům patří vám maminka a tatínek mohou přečíst a ukázat v příloze.
vej

Téma: VELIKONOCE

CO BUDEME VŠECHNO PROCVIČOVAT:
  • rozvíjet řečové schopnosti a jazykové dovednosti
  • osvojovat si věku přiměřené praktické dovednosti
  • rozvíjet pohybové dovednosti v oblasti hrubé a jemné motoriky
  • rozvíjet tvořivost a fantazii
  • správné držení nůžek, tužky a práci s lepidlem
  • osvojíme si poznatky o zvycích a tradicích
  • uvolněný pohyb ruky a zápěstí
  • paměť, trpělivost, smyslové vnímání a pozornost

Pro začátek si můžete s maminkou a tatínkem zahrát na velikonoční honičku, s pomlázkou na rozehřátí a protažení s velikonočními básničkami pro kluky a holčičky.
A po protažení se můžeme dát do práce. Jdeme na to!

Nejprve si vezmi prázdný papír a tužku. Přes celou plochu papíru nakresli velké vajíčko. Pokud ti to nejde, maminka ti pomůže. Potom to velké vajíčko alespoň 10× obtáhni a snaž se mít po celou dobu uvolněnou ruku. Na tužku netlač. Výborně. Máš krásně uvolněnou ruku a teď si můžeš dokreslit a vymalovat kraslice. Pro radost i velikonoční omalovánku (obrázky v příloze).
Předškoláci, ale i starší děti, mohou procvičit počítání vajíček (viz příloha).
Vyzkoušej s maminkou a tatínkem některé velikonoční činnosti a vyrob si stojánek na vajíčko v podobě zajíčka z papírové roličky od toaletního papíru (viz příloha).

zaj
     Proč zrovna zajíček, jako stojánek na vajíčko? Stejně tak jako na jaře roste tráva, pučí stromy a vše začíná ožívat a probouzet se do krásného počasí, tak se začínají zvířátkům rodit mláďátka. Tak i ta k Velikonocům patří. Víš, kdo vlastně snáší vajíčka? A kdo se z vajíčka vylíhne, když ho nezbaštíme k snídani a necháme ho v hnízdě? Určitě jsi to správně uhádl(a).

A proto tady máme ještě několik úkolů se zvířátky:

• Znova si na svém velkém vajíčku uvolni ruku a klidně ho ještě 10× lehce obtáhni. Na tužku netlač a snaž se jí držet správně.
  • Dokresli ovečce kudrlinky (viz příloha).
  • Procvič si postřeh a zrakové vnímání-pokus se najít v každém řádku dvě stejná zvířátka (viz příloha). Poznáš, které ze zvířátek snáší vajíčka?
Výborně, práce je hotová! Určitě se ti všechno povedlo a užil(a) jsi si s rodiči hodně legrace a zábavy. Budeme moc rády, když nám do školky přineseš ukázat všechny obrázky. Můžeš si je založit do svých desek.

A na závěr si můžeš s rodiči zazpívat nějakou hezkou jarní, nebo velikonoční písničku (viz příloha), nebo si zopakovat velikonoční básničky. Budeš je potřebovat. Připravujeme pro vás velikonoční překvápko, přímo na stezku u naší školky. Brzy se ozveme.

Tak zatím ahoj
                                                      Vaše paní učitelky ze školky

PRACOVNÍ LISTY

velikonoční říkanky nápady na činnosti najdi cestu